התנדבות

התנדבות

הגן השיקומי התברך בקבוצת מתנדבות/ים מגוונת, מתמידה ומחויבת, אשר מביאה לגן יחד עם אישיות חמה ואוהבת גם מגוון של כישורים וכישרונות מיוחדים.

המתנדבות עובדות עם הילדים איש איש עפ"י כישוריו, רצונותיו ונטיות ליבו; חלקן תומכות בעבודת המטפלות הפרא-רפואיות, מקיימות הכנה ללמידה, מסייעות בכיתות הגן, מלוות טיולים ועוד

חלקן של המתנדבות הן פסיכותרפיסטיות ותיקות במקצוען והן מסייעות בטיפול ובליווי של משפחות המעוניינות בכך. אנשי צוות מקצועיים מהגן – מלווים את המתנדבות בדרכן בגן,  ובנוסף, לכל מתנדב/ת יש איש קשר מקצועי מצוות הגן המלווה אותה. המתנדבות נפגשות פעמיים בשנה ללמידה ופעילות משותפת וכמובן מוזמנות לקחת חלק בהשתלמויות הגן, בכל האירועים ובמסיבות.

 

בכל שנה, קולט הגן מתנדב/ת מארגון “אות כפרה”, ארגון מתנדבים גרמני שהוקם בעקבות מלחה”ע השנייה. המתנדבת עובדת באחת הכיתות והיא חלק אינטגרלי מצוות הגן  ילדי הגן מלמדים את המתנדבת עברית ונהנים מעבודתה וכישרונותיה.

הערכתנו הרבה ותודתנו הגדולה – שלוחות לכל מתנדבות ומתנדבי הגן השיקומי!!

המתנדבות/ת ים שלנו

רותי צוראל- מתנדבת

להתנדב בגן השיקומי זוהי זכות גדולה. כחמש שנים שאני מתנדבת בגן, מנסה לתת מעצמי ומקבלת המון. סביב הילדים ישנו בכל רגע נתון, צוות מסור ונאמן, צוות שלא מוותר על שום ניסוי ותהייה, ועושה את עבודתו במלוא הסבלנות והמקצועיות. זה ממלא אותי בהערצה ובגאווה להיות חלק מצוות שכזה. השנה קיבלתי על עצמי לרכז את נושא הכיסאות הממונעים והסיפוק שלי אדיר. לא תיארתי לעצמי שבעבודה מתמדת ובתרגולים חוזרים ונשנים אהיה שותפה ליצירה ולהתקדמות כל כך משמעותית של הילדים. ההתנדבות בגן השיקומי היא עולם ומלואו, מלווה בהכוונה מקצועית ורצינית ובתחושת שייכות והשתייכות למקום יוצא דופן באיכותו.

ענת שפי- מתנדבת

נחשפתי לראשונה, לקסמי הגן השיקומי, בערב ההתרמה לגן. הגעתי לאירוע לבקשת חברה , צפיתי בסרט על הפעילות בגן והקשבתי לדבריו של הורה שתיאר את התמיכה האדירה לה זכה מצוות הגן ועד כמה זו עזרה לו ולבנו להתמודד עם הקושי בגידול ילד עם צרכים מיוחדים. בסיום הערב, הבנתי שמצאתי את המקום בו אתנדב כשאפרוש לגמלאות. וכך היה.

זכיתי להתנדב בגן השיקומי  במשך 10 שנים עד שעברתי להתגורר בת״א. התנדבתי בגן, כ״מורה לנהיגה״. לימדתי ותרגלתי ילדים בנסיעה בכיסאות ממונעים.

מצאתי מקום מלא אופטימיות, יצירתיות, כבוד ואהבה. עבדתי עם ילדים מקסימים ומיוחדים, עם צוות מקצועי לעילא ולעילא,שמצא תמיד את הזמן ואת הרצון העז ללמד, לייעץ ולפרגן. זכיתי בחברות לחיים.

למדתי את חשיבותה ומשמעותה של סבלנות. למדתי התמדה מהי, למדתי להעריך ולתת משמעות, לתנועה, לחיוך ולג׳סטה. זכיתי לראות איך הכלים שניתנו לילדים בגן קידמו אותם ופתחו להם אפשרויות עם סיום הגן.

ומה עוד אפשר לבקש?  שירבו מקומות כמו המקום המופלא שנקרא הגן השיקומי.

לפרטים על התנדבות בגן ניתן ליצור קשר עם:

 רכזת המתנדבות- שולי 0587710457   
או להשאיר הודעה למימי  02-6332411